Всеукраїнський модний онлайн журнал

Київський музей О.С. Пушкіна: “Вернісаж Вероніки Чекалюк до 222-річчя від дня народження Олександра Пушкіна”


Київський музей О.С. Пушкіна:

Символічно 6 червня, у день народження Пушкіна і День журналіста, було оголошено конкурс поезії для школярів та студентів, бажаючі надсилали свої твори на адресу «Медіа гуртка Вероніки Чекалюк». Молодь писала про О.С.Пушкіна, надсилала авторські вірші, створені під враженнями від праць легендарного митця. Було обрано трьох переможців і запрошено на урочистий вечір до музею.

А вже 16 червня музей ім.О.С.Пушкіна гостинно приймає переможців поетичного конкурсу та шанувальників прекрасного.

Вероніка Чекалюк презентує свою роботу «Молодість», написану рік тому у червні. Вероніка Чекалюк ділитися спогадами: «Я була в художній майстерні і Будинку художника, слухала аудіо (вірші Пушкіна), дивилася на біле полотно, їла черешні і думала, якою буде ця картина…. Відповідь прийшла сама: після чергового перечитування біографії Олександра Сергійовича з’явилася ця життєрадісна робота, де мрії і сподівання, віра у кохання і весну душ».

ЖИВОПИС

У картинах художниці, як і у творі реальне переплітається з казковим. Творчість Вероніки Чекалюк – відзеркалення стихій природи. «Життя – це абстракція. Істинне щастя в гармонії з навколишнім світом, в любові, у відсутності суєти і в прагненні до своєї мрії. Кожна мить — безцінний дар, посланий нам Всесвітом. У моїх картинах зображено прояви природи: небо, вітер, вода і квіти… Дитинство моє проходило у бабусиному саду, черешень та квітів було багато, і всі вони розквітали у різний час. Так наш сад міняв своє вбрання і аромат: від черешень до персиків і яблук. Сад завжди був для мене джерелом емоцій та натхнення. Ягоди, трава, квіти після дощу схожі на коштовні прикраси, але живі й рухливі, їх хочеться називати божественно прекрасними і відтворювати на полотні, фантазувати», – розповідає художниця.

Епіграфом до картини художниця обрала слова Пушкіна-романтика:

«Когда помилует нас Бог,

Когда не буду я повешен,

То буду я у ваших ног,

В тени украинских черешен», написані у 1829 році для красуні Є.П. Полторацької.

У картинах Вероніки Чекалюк – безліч емоцій, часто реальне переплітається з казковим. Творчість Вероніки Чекалюк – це відзеркалення стихій природи і шляхетних людських почуттів. Усіх митців надихає кохання і краса довкілля. Бачення світу додає картинам Вероніки рис поетичної вишуканості. Образи з літературних творів набувають у роботах художниці музичної казковості та чарівності.

Цей вечір для тих, хто любить та захоплюється мистецтвом. Для любителів прекрасного це може слугувати новою порцією натхнення, зарядом позитиву.

Відома дизайнер і автор міжнародного проекту «Аєропорт моди» Ірина Бейлі діляться своїми емоціями:

«Для меня гений А. С. Пушкина – это бесконечная глубина Космоса, которую он отобразил в словах…

Уверена, он просто творил! Он не думал о том, как написать поэму так, что бы все сквозь столетия восхваляли ее…

Он просто творил… Он осмелился эмоции и чувства заключить в высокий замок слов… что бы все мы, познавая его творения, могли освобождать его замысел.. музыку его поэзии… и слышать ее голос…

Когда я созерцаю картины Вероники Чекалюк, я вижу творца….

Ведь, Вероника посредством палитры красок переносит эфемерный мир эмоций – в реальность!

Это большая смелость кинуть вызов тому, к чему мы не можем прикоснуться… Но благодаря творчеству Вероники, мы можем это увидеть и вспомнить гениального Пушкина:

«Пора, красавица, проснись:

Открой сомкнуты негой взоры

Навстречу северной Авроры,

Звездою севера явись!»

Творчество Вероники – это пробуждение… это утро.. это роса… это рассвет…», – підсумовує сказане дизайнер-творець.

До цієї вишуканої події приєднався інтернет-магазин OH-OH Wine зі своїми елітними безалкогольними винами від французького виробника Les Domaines Pierre Chavin. «Творчість Вероніки – самобутня та оригінальна, сповнена любові та ніжності до рідного краю. Так, мабуть, і народжуються незвичайні речі, які притягують увагу та дарують відчуття спокою й радості», – зазначає керівництво OH-OH Wine.

День народження – це частування, тому ми презентуємо вишукані органічні делікатеси — цукерки-пазли “Черешня”, створені руками майстрів кондитерського дому “VITMIX”, де головним інгредієнтом є ці смачні ягоди. Якщо всі цукерки скласти, то вийде зображення картини Вероніки Чекалюк, присвяченої творчості поета-драматурга О.С.Пушкіна.

Адреса:

Київ, вул. Кудрявська, 9

(станція метро «Площа Незалежності»)

Замовлення екскурсій:

Тел: +380 (44) 272-42-06

Київський музей О.С. Пушкіна:

Київський музей О.С. Пушкіна:

Київський музей О.С. Пушкіна: