Анонси

Премія APPS Music & SZIGET: Awards 2019 провела перший етап відбору

By  | 

Премія APPS Music & SZIGET: Awards відкрила новий сезон, провела перший етап відбору на сцену Sziget Festival та оголосила своїх фаворитів. Цьогоріч суттєво змінивши правила і заручившись підтримкою відомих музичних експертів, премія сформувала лонг-ліст із 14 найактуальніших артистів на початок 2019-го. Ними стали ADAM, Braii, Cape Cod, DZ’OB, ЦеШо, INDT, Fontaliza, [О], OY Sound System, Sasha Boole, The Unsleeping, YEYO, YUKO і Wavy Dem. Один із цих гуртів або виконавців вже у травні отримає слот на сцені Europe Stage п’ятого найбільшого музичного фестивалю у світі – Sziget, що відбудеться 7-13 серпня у Будапешті.

Мета APPS Music & SZIGET: Awards цього року – нагородити найбільш прогресивного артиста з якісним лайвом попри жанр, вік чи ступінь визнання, керуючись лише власними незалежними критеріями актуальності:
свіжість і сміливість поглядів, злободенність та органічність меседжа;
реалізація передових музичних тенденцій, експериментальність у творчих прийомах, вдале комбінування стилів у пошуках нового;
динамічність, помітна активність, втілена у релізах, сольних шоу і турах, участь у знакових медійних проектах та колабораціях;
виразне обличчя та перспективність образу, самобутність і оригінальність артиста в цілому;
ефектне заповнення незайнятої ніші або відчутний прорив.

У першому етапі запрошені музичні експерти склали особистий ТОП-5 найактуальніших українських артистів, поєднавши критерії премії і власне розуміння актуальності. Лонг-ліст було сформовано з 14 гуртів, які отримали найбільше рекомендацій і прийняли запрошення взяти участь у боротьбі за премію.
Співорганізатор APPS Music & SZIGET: Awards, промоутер Sziget Festival в Україні Ольга Єрмак коментує: «Ми вирішили почати з відбору у форматі, який нагадує community booking у практиці формування фестивальних лайн-апів. Це – вибір за рекомендаціями, де кожен експерт перебуває у самому вирі подій, має справу з лайвами, працює в різних площинах музичної журналістики і поділяє нашу місію просуванням української музики в Україні і за кордоном. Водночас, маючи експертну основу, ми хочемо почути аудиторію, інтерес, реакція та активність якої є стимулом для музикантів, рушієм розвитку. Саме визнання серед слухачів створює відчуття попиту на власну творчість, що часто є вирішальним у долі артиста. Отже, ми просимо кожного меломана, якого досягне ця новина, не залишатися лише тільки спостерігачем, а ставати учасником подій: знаходити найактуальніше для себе і заявляти про свій вибір».

Наступним кроком премії стане зйомка 14 студійних лайвів на найбільш ефективні треки кожного з номінантів. Саме ці відео побачать меломани, смак та чуття актуальності яких і визначать переможця протягом двоетапного голосування.

Премія APPS Music & SZIGET: Awards виникла внаслідок колаборації одного з найвідоміших фестивалів світу – Sziget – і премії, яка вже досліджувала стан української незалежної сцени – APPS Music. Її метою стало зібрати свіжий врожай української інді-музики початку 2018-го у напрямах електроніка і рок, та обрати «найсоковитіший фрукт», гідний появи в лайн-апі Sziget. Змагання за грошові винагороди з призового фонду в 35 000 гривень і виступ на Sziget Festival 2018 відбулося серед як уже сформованих артистів, так і новачків. Голосуванням публіки та журі у складі авторитетних промоутерів, продюсерів і журналістів переможцем у номінації «Young» було обрано гурт YUKO, а в номінації «Europe» лідирував гурт KADNAY, який 11 серпня 2018 року виступив на Sziget.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *