Анонси

В Україні стартує фестиваль «З країни в Україну»

By  | 

Фестиваль «З країни в Україну» розпочинає подорож Україною. 18 міст, 4 регіони і тисячі учасників – подія, яка нікого не лишить байдужим.
Вперше мандрівний культурно-просвітницький захід виїде за межі східної частини країни.

З 2 по 4 серпня 2019 року у Тячеві, Берегове та Мукачеві, 9-11 серпня в Бердянську, Мелітополі та Каховці та 16-18 серпня в Чорноморську, Білгород-Дністровському та Ізмаїлі відбудуться фестивалі «З країни в Україну». Це ще 9 фестивалів, які додаються цього року до Щастя, Попасної, Лисичанська, Покровська, Вугледара, Авдіївки, Торецька, Мангуша та Волновахи.

Цього літа заходу виповнюється 6 років. За цей час більше 40 міст сходу та півдня України побачили, наскільки різноманітною та сучасною є наша країна і скільки талановитих майстрів, артистів та громадських діячів живуть серед нас.

Місія проекту – сформувати нове розуміння української ідентичності, показати, скільки всього цікавого, нового та стильного є в Україні, як наша країна змінилася за останні роки.

Тож цьогорічне гасло фестивалю – «Свідомі дії свідомих людей».

«Під новою українською ідентичністю ми бачимо усвідомлене розуміння українцями того, чим ми, як країна, як суспільство, як нація вирізняємося сьогодні від іншого світу. Це розуміння формується в етнічній, культурно-мистецькій та громадсько-політичній площинах. Унікальне культурне розмаїття країни, на території якої проживає понад 100 національностей – від росіян до поляків, від угорців до румун, від німців до словаків та молдаван – то наше неймовірне богатство, а людяність, яка проходить через сім’ї кожного українського регіону і знаходить вираження у культурі та мистецтві – то наша спроможність до єднання і подолання будь яких викликів сучасності. Поєднати це все можна в такому продукті, як, власне фестиваль», – розповідає про місію заходу його ідейник Денис Блощинський.

Саме тому команда організаторів розробила 14 унікальних напрямків, які різнобічно демонструють найцікавіші українські культурні та мистецькі сфери життя.

На кожному фестивалі матимуть місце такі локації:
– Майданчик інтелектуальних ігор, де представлені ігри: «Лісові комерсанти», «Memory», «Життєвий капітал», «Шахматний турнір» тощо.
– Містечко майстрів, де учасників вчитимуть робити воскові свічки, ткати бісером, робити кулони-обереги з дерева, ляльки-мотанки та багато іншого.
– Відкрита бібліотека з бук-кросингом та літературними іграми «Буриме», «Літературне доміно», «Емпатіо».
– «Молодь і спорт», де змагатимуться в естафетному бігові, регбі та парному тенісі
– На майданчику «Охорона здоров’я» можна буде попрацювати з психологом, пройти тренінг з базової підтримки життєдіяльності.
– Сучасна Україна буде представлена робототехнікою, VR-пристроями та 3D-принтерами.
– Влада і громада матиме змогу зустрітися на одній із локацій фестивалю на панельній дискусії фестивалю, а в Мукачево місцеві активісти запропонують представникам влади пограти в настільний теніс.
– У Містечку НГО відбудуться представлення місцевих громадських організацій, різноманітні інтерактиви та панельні дискусії.
– Дитячий майданчик, де будуть ігри «Машинки», «Рухаємося вперед», вивчення танців «Соку-соку, бачі-бачі», «Бельгійський банс»
– Фотовиставка з пейзажами України
– Кіномайданчик із показом соціальної реклами та короткометражок від українських режисерів
– Студія оригінальних ігор з різних країн світу для дітей і дорослих (Новус, морський більяр з Латвії, Карум з Індії, Крокинол з Канади, Джаколо з Нідерландів, Кульбуто з Франції, Єластік з Франції, Кватро-Єластік з Чехії, Корнхол зі США, Рибалка з України, Акробати з Кореї).

Також передбачені радіальні виїзди до інтернатів, дитячих будинків, будинків літніх людей із частиною програми фестивалю.

Частина локацій матиме унікальну складову для кожного міста. Так у Тячеві буде лекція про історію міста від місцевого фахівчині Наталії Маджари, у Чорноморську зроблять косплей на морську тематику, актори якого запрошуватимуть перехожих на фестиваль, у Бердянську запропонують ряд активностей для здоров’я на березі моря, а Вугледар розробить майданчики в концепції «Ефект метелика», які сприятимуть налагодження комунікації між містянами, щоби мешканці вийшли зі свого кокона.

Кожен фестиваль закінчується концертною програмою. Цього року на головній сцені виступатимуть: NESPROSTA, VERBA, ХАС, Balaklava Blues, SECRET FORÉST, Alex Silakov, Роялькіт, TOLOKA, Олена Луценко, MOTANKA, Макс Єрмаков, а хедлайнером всіх фестивалів стане гурт – KiRA MAZUR.

Вхід на всі заходи фестивалю – вільний.

Час роботи фестивалю – з 12 до 22 години на центральних площах міст.

Більше інформації про фестиваль на офіційній сторінці у фейсбуці та на сайті Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну».

Цей проект представлений Фундацією соціальних інновацій «З країни в Україну» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *