Анонси

Відкриття виставки “Діалоги” у галереї Triptych

By  | 

Київська галерея Triptych: Global Arts Workshop представляє «ДІАЛОГИ» – романтичний живописний проект Ксенії Дацюк і Антона Тарасюка, двох яскравих особистостей, чиї долі поєднані коханням, а творчість – однією майстернею.

«Коли люди зустрічаються віч-на-віч, завжди щось відбувається. Перешкоди, які здавалися непереборними, перестають бути такими… Цікаво, чи станеться щось під час зустрічі картин двох митців?!» – питає художник Антон Тарасюк, творчості якого притаманна тепла іронічність. На його полотнах часто можна побачити птахів: від гічкоківських круків до казкового Фенікса, від тендітних голубок до жовтих гумових качечок. Скрізь цей крилатий «тотем» молодий митець передає власні переживання: «Коли я створюю автопортрети і портрети Ксенії, я намагаюсь передати наш стан в окремі моменти життя. Наш діалог не тільки між собою, але й з навколишнім світом… В образах закладено певні почуття, щоб глядач міг без особистої присутності автора скласти діалог з художником».

«Дії людини диктують зміст кольору і його символізм, а не навпаки», – стверджує Ксенія Дацюк, автор колоритних і ліричних картин, скрізь грайливу пластику яких проглядається впевнений академізм, і які відкривають нам особистий світ молодої майстрині. Її творчий погляд перетворює знайомі всім жінкам сценки з повсякденного життя на справжні художні події. З дитинства Ксенія любила малювати і захоплювалася портретом і зображенням жіночої фігури. Ще до вступу в художні заклади допомагала мамі з монументальними розписами. На її нові художні пошуки великою мірою вплинуло побачене і обговорюване в майстернях НАОМА та спілкування з художниками. «Діалоги. Образ жінки розчиняється в середовищі. Вона в щоденних умовах. Веде діалог. З собою? Чи з оточенням? Це не конкретні образи (тому в них немає облич), а лише тіла як узагальнення жінки. І ще це діалоги між нами – двома особистостями, що поєднали своє життя, а творчість однією майстернею».

За словами Мирослави Хартмонд, кураторки проекту і директорки галереї Triptych: Global Arts Workshop, «творчість Антона Тарасюка і Ксенії Дацюк має багато спільного, але й немало відмінностей! Користуючись методом компаративного аналізу в науковому дослідженні, ми можемо повніше розкрити зміст того чи іншого явища. Так само, дивлячись на роботи двох молодих митців, чий творчий голос формувався у стінах головного художнього закладу України, але які мають зовсім різний бекграунд, характер, художній стиль, глядач може відчути есенцію українського сучасного мистецтва нового покоління».

Виставка триватиме з 7 по 20 березня 2019 року щодня з 11.00 до 19.00, вхід вільний.
Презентація виставки відбудеться о 19.00 в четвер 7 березня 2019.

ПРО ХУДОЖНИКІВ

Дацюк Ксенія Святославівна народилася у Львові в 1994 році в родині скульпторів і художників. Закінчила Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки (м. Луцьк) і Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА). Активна виставкова діяльність Ксенії налічує персональні виставки в Музеї Гетьманства (м. Київ), галереї Пальмґрен (м. Львів), Центрі сучасного мистецтва (м. Івано-Франківськ); спільну виставку з А. Тарасюком («Нове») у Музеї образотворчого мистецтва О. Бєлого (м. Чорноморськ); участь у всеукраїнських виставках Національного союзу художників України. Роботи знаходяться в приватних колекціях України, Білорусі, США, Китаю, Італії, Канади, Франції та в фонді Музею образотворчого мистецтва О. Бєлого.

Тарасюк Антон Олександрович народився в м. Алчевськ у 1986 році. З дитинства проводив багато часу за мольбертом поряд із місцевими майстрами живопису. Закінчив художню школу в рідному місті, але вибір на користь вступу до академії зробив майже 15 років потому, після тривалого періоду духовного служіння і важкої хвороби. У стіни НАОМА в’їхав на інвалідному візку і провів два роки в майстернях, вивчаючи живопис, після чого став на новий шлях у творчому і особистому житті. З 2015 року веде активну виставкову діяльність: учасник всеукраїнських виставок Національного союзу художників України, у 2017 році мав спільну виставка з К. Дацюк («Нове») та в 2018 році персональну виставку «Визволення» у Музеї образотворчого мистецтва О. Бєлого (м. Чорноморськ). Роботи знаходяться в приватних колекціях України, Австрії, США.

ПРО ГАЛЕРЕЮ

Triptych: Global Arts Workshop – провідна українська галерея сучасного мистецтва, розташована в самому серці Києва. З 1988 року представляє найкращі приклади українського живопису, скульптури і фотографії в одному з історичних будинків Андріївського узвозу, «українського Монмартра». Наша креативна місія – будувати мости між Україною та світом завдяки нашій різноманітній культурній програмі, що включає виставки українських і зарубіжних митців, лекції, конференції, воркшопи, покази фільмів, а також дослідницьку і видавницьку діяльність.

ДІАЛОГИ
Ксенія Дацюк & Антон Тарасюк
07.03 – 20.03.2019

Triptych: Global Arts Workshop
(Андріївський узвіс, 34, м. Київ)
www.t-gaw.com       www.fb.com/triptych1988
+38 044 279 0759,   +38 050 370 6039

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *