Всеукраїнський модний онлайн журнал

Вийшла книга Катерини Рапай про покоління видатних художників “Коло Якутовичів”

Вийшла книга Катерини Рапай про покоління видатних художників “Коло Якутовичів”

3 жовтня о 18:00 запрошуємо в галерею “КалитаАртКлуб” на презентацію нової книги Катерини Рапай «Коло Якутовичів» з серії «Постаті культури».

Ця книга – нотатки по пам’яті про видатних  людей Києва, зворотня перспектива життя особистостей, з яких твориться архітектура історії, без них життя цілих генерацій і культури столиці взагалі не склалися б.

Нариси про п’ять знакових постатей української культури: видатні скульптори Ольга Маркіш та Микола Рапай,  Зінаїда Йоффе, філолог і перекладач, династія художників Якутовичів, Григорій Гавриленко та Сергій Параджанов, великі митці, з якими пов’язані дитинство та юність авторки. 

«Поки ми не згадаємо кожного, не викличемо їх обличчя і голоси з німоти забуття, не відновимо й не повернемо їхній внесок у спільну культуру — сьогоднішній день буде неповним, а наші завтрашні кроки — непевними, як у тумані» – вважає Катерина.

У своїх дописах Катерина Рапай влучно передає світи постатей власного оточення, запрошуючи читача приєднатися до її спогадів.

Авторка народилася у Кизил-Орді в Казахстані, куди її матір, майбутню художницю Ольгу Рапай-Маркіш, радянська влада відправила як члена родини ворога народу і куди не побоявся приїхати, щоб одружитися, її батько, скульптор, Микола Рапай. Після заслання сім’я повернулась до рідного міста. Катерина виросла в Києві, навчалася в Київському художньому інституті, працювала як художниця і сценографиня у київських театрах, згодом переїхала до Санкт-Петербурга, де також здобула освіту, працювала як художниця з багатьма режисерами, брала участь у виставках. Але Київ – рідне місто, де почалася творча кар’єра та перше визнання завжди  був центром творчого життя автора, йому і присвячена серія книг “Постаті культури”.

Замовити книгу у книгарні видавництва “Дух і Літера”.

Де: вул. Малопідвальна, 21/8, галерея “Калита Арт Клуб”

Коли: 03 жовтня  о 18:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vtrendi/vtrendi.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252