Шоу-бізнес

ВВ, Ніна Матвієнко та гурт Божичі представляють кліп на пісню «Купалочка»

By  | 

Біжать роки, минають століття, а пісня «Купалочка» так і лишається сакральним артефактом народної творчості, хоча й зазнала чимало трансформацій. Довгий час текст її передавався із уст в уста й жив поміж людей, допоки одного разу фольклорист та етнограф Людмила Іваннікова не записала його. Далі в історії — низка взаємопов’язаних подій, що й приводять нас у сьогодення. Знайдену пісню Людмила дарує Ніні Матвієнко, яка вперше представляє її широкому загалу в авторському аранжуванні у 1998-му році. Трохи згодом  Олег Скрипка вирішує запросити пані Ніну виконати цей купальский гімн на відкритті першого фестивалю Країна Мрій у 2003 році.

«Протягом майже 15 років ми відкривали фестиваль разом із Ніною Митрофанівною саме цією піснею. Крізь роки ми пронесли “Купалочку”, й саме так вона стала негласним гімном Країни Мрій», — згадує сьогодні Олег Скрипка. — «Врешті ми вирішили разом із ВВ зробити власне аранжування пісні й записати її для нашого нового альбому, над яким зараз працюємо. До участі у запису, звісно ж, запросили Ніну Митрофанівну та нашіх друзів, гурт Божичі, з якими разом колись починали історію фестивалю. Гадаю, природно, що кліп виходить саме на Івана Купала — свято сонця та добра, якому вона колись і була присвячена».

Нове аранжування пісні є органічне поєднання інді-року 70-х, драйву ВВ та спадщини містичних нот українського народного мелосу. А джерельний спів Ніни Матвієнко та гурту Божичі перетворив календарно-обрядову пісню на качову та життєствердну композицію.

За сюжетом герої кліпу святкують Івана Купала. Серед центрально-українських пейзажів та яскравих літніх барв вони сходяться у святковому гулянні, і ця єдність є присвятою й даниною красі нашої фантастичної природи. 

Режисеркою кліпу виступила художниця Зінаїда Кубар (Ліхачова), відома своїми дослідженнями слов’янської міфології й архаїчних образів та їхнім поєднанням із актуальними сенсами. Зінаїда ділиться: «Я тішуся, що мала змогу попрацювати над кліпом разом із моєю командою класних професіоналів. Вважаю, що нам сповна вдалося вкласти душу та наші знання, барви, естетику та величезну культурну самобутність українських народних традицій і обрядів».

Оператор — славетний Сергій Михальчук, відомий своєю роботою у кінострічках «Мамай», «Поводир» та інші, що отримали безліч фестивальних кінонагород.

Автор і реалізатор костюмів — дизайнер Лідія Арфуш, автор колекцій, що працює на межі традиційного та сакрального світів. 

5 Comments

 1. ปั้มไลค์

  Липень 9, 2020 at 08:26

  Like!! I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest.

 2. These are actually great ideas in concerning blogging.

 3. I really like and appreciate your blog post.

 4. เบอร์สวยมงคล

  Липень 9, 2020 at 08:29

  I always spent my half an hour to read this web site’s articles or reviews daily along with a mug of coffee.

 5. SMS

  Липень 9, 2020 at 08:31

  bookmarked!!, I like your blog!