Всеукраїнський модний онлайн журнал

Дивовижна історія картини «Біженці. У пошуках щастя» художниці з Києва

Дивовижна історія картини «Біженці. У пошуках щастя» художниці з Києва

Вероніка Чекалюк створила картину «Їжачки», у процесі роботи над полотном з’явилася назва «У пошуках щастя. Біженці». Картина здобула симпатиків під час перформенсу «МИСТЕЦТВО ПРОТИ ВІЙНИ», є ідея випустити магніти з зображенням і чашки, наразі надрукували відбиток картини на футболках. Наразі робота прикрашає кабінет рижського колекціонера, шанувальника українського мистецтва.

Вероніка Чекалюк розповідає: «Ця картина з’явилася спонтанно, далеко від мого рідного Києва. Їжачки (алегорія) біженці, колючки – це «захист» від небезпечного зовнішнього світу. На картині величезні очі добрих персонажів повні слід і суму, щирі й одухотворені, два їжачки зворушливо тримаються за лапки і впевнено йдуть вперед «у пошуках щастя» з Україною в серці, з вірою в перемогу добра над злом, з надією знайти щастя та жити на рідній вільній землі у безпеці … У малюка їжачка скромний мішечок – у ньому все, що встигли зібрати похапцем, ховаючись від ворожих ракет. Сюжет картини солідарний із тими, хто змушений залишити свою землю і тепер розкиданий по всьому світу.

Картину вирішила передати на підтримку українців у Латвії, з великою повагою до Латвії та подяки, кожному латишу…»

Картину було представлено під час Благодійного концерту-марафону «МИСТЕЦТВО ПРОТИ ВІЙНИ» у Ризі.

Вечір розпочав латиський композитор, органіст – маестро Aivars Kalējs. Він виконав кілька творів Баха та марш-імпровізацію, присвячений подіям в Україні, з тріумфом глядачі зустріли виступ музичного директора та кафедрального органіста Домського собору Aigars Reinis, який акомпануватим саксофоністу – маестро Aigars Raumanis.

Протягом 7 годин виступали солісти Латвійської національної опери Юлія Васильєва і Ріхард Міллер; лунали у храмі цього вечора твори українського композитора Мирослава Скорика (що багато разів виконувалися в Київському та Харківському метро і стали по-справжньому народними).

Організатори запевняють: «Цей концерт важливий, мета заходу: підтримати Україну і залучити до добра якнайбільшу кількість людей. Дякуємо всім, хто взяв у цьому участь». Слава Україні! Героям Слава!

Інгрід Маркус (журналіст, фото надані Веронікою Чекалюк).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vtrendi/vtrendi.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252