Стиль життя

Лариса Ільєнко: країна-це не власний бізнес-проект. Це ми з вами!

By  | 

Лариса Олександрівна Ільєнко – підприємець, інноватор, меценат, громадський діяч, президент благодійного фонду “Київська Русь”. Журналістка модного онлайн-журналу VTrendi.com.ua поспілкувалась з пані Ларисою та дізналась історію заснування фонду, основні напрямки діяльності та плани на майбутнє.

Поділіться історією заснування благодійного фонду. Хто або що надихнуло на створення?

Благодійний фонд Лариси Ільєнко «Київська Русь» був заснований з метою всебічної підтримки та розвитку спорту в місті Києві, а згодом і на всій території України. За роки роботи фонду було зроблено багато для підтримки молодих спортсменів та, безпосередньо, для розвитку спорту. Так, наприклад, перспективні молоді спортсмени, за підтримки фонду, можуть тренуватися та відвідувати різноманітні змагання, серед яких чемпіонати світу та Європи.

Які основні напрямки діяльності благодійного фонду?

У 2013-му, коли Україна знаходилась у моменті перелому, фонд та я особисто заняли активну та прогресивну позицію. Після революції гідності ми почали підтримувати українських патріотів. Досі ми допомагаємо ветеранам АТО та учасниками бойових дій. Також ми тісно співпрацюємо з футбольним клубом ветеранів АТО «МИРОТВОРЕЦЬ».

Ми є учасниками багатьох благодійних соціальних програм, започаткованих Міністерством соціальної політики України. Одна з останніх – «Благодійна аптечка» для сімей-переселенців зі Сходу України та АРК. Для соціально незахищених пенсіонерів України діє програма «День людини похилого віку». Останнім часом фонд «Київська Русь» займається проведенням благодійних консультаційних акцій на території Київщини, суть яких полягає не лише в медичних обстеженнях, а й у наданні безкоштовних ліків українських виробників.

Нещодавно ми відкрили ще один напрямок розвитку – села. Фонд всебічно допомагає селам Київської області, Обухівського району. Ми намагаємось допомагати звичайним людям: у новорічні свята ми організували концерти дітям та подарунки звичайним людям. До Нового року було започатковано відкриту навчальну програму «Крок у політику» – формат тренінгів та семінарів, що допомагають розібратися у питаннях децентралізації та управління. Нашими слухачами є це депутати місцевих, районних та селищних рад. Цього року ми плануємо організувати декілька тренінгів за кордоном для того, щоб наші слухачі побачили, яким чином розвиваються країни, що пройшли шлях децентралізації.

Ваша програма в основному направлена на допомогу українським селам. Чому вирішили допомагати саме селам?

Чому саме села? Все починається з села. Якщо подивитись на європейський досвід – все робиться для того, щоб люди відчували себе комфортно і в селі, і місті. Не існує фінансової та соціальної дискримінації. Все це вибудовувалось роками. Ми маємо теж пройти цей довгий та не легкий шлях.

Які на Вашу думку основні проблеми в сфері охорони здоров’я в Україні?

Основні проблеми медичної сфери – гідна оплата роботи лікарям та забезпечення лікарень медикаментами, технікою. Великі міста не так страждають від того, а от районні та сільські мед заклади просто задихаються від браку кадрів та матеріального забезпечення. Якщо ми прагнемо європейських стандартів то маємо швидкими кроками наздоганяти сусідів.

Українська культура дуже активно розвивається. Що ви думаєте про сучасний український шоу-бізнес, чи долучається фонд до культурних заходів?

Ще один напрямок діяльності фонду – співпраця з сектором культури. Так, ми особисто підтримуємо заходи, що відбуваються в Обухівському Будинку культури. Це і концерти, і виставки, і конкурси, і заходи для молоді та малечі. Цього року ми долучаємось до конкурсу талантів. У березні ми плануємо великий культурний захід для працівників соціальної сфери з відзнаками і нагородами, велику концертну програму з українськими виконавцями.

Які Ваші плани на найближче майбутнє?

Плануємо розширити свою діяльність. Спробуємо залучити не тільки міжнародний досвід, а й інвестиції європейських партнерів щоб розвивати села та ОТГ. Це будуть навчальні, соціальні та інвестиційні проекти.

Коли ти починаєш щось робити, політики старої формації починають сприймати тебе як конкурента. Кожного, хто починає активно працювати в рамках соціального сектору, намагаються «задушити» або перешкоджають діяльності. Я не хочу називати конкретні прізвища, це буде на їх совісті, але, сподіваюсь, вже скоро можновладцям почне доходити те, що країна – це не власний бізнес-проект. Це ми з вами! Ми її розбудовуємо та створюємо разом!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *