Всеукраїнський модний онлайн журнал

Нагородження учасників конкурсу поезії «Юний журналіст 2021»

Нагородження учасників конкурсу поезії «Юний журналіст 2021»

У Київському музеї імені Олександра Пушкіна, на вулиці Кудрявській, 9,  відбулася урочиста церемонія народження студентів та школярів – учасників конкурсу поезії та  презентація картини сучасної  художниці Вероніки Чекалюк. 

“Молодість” – так називається   нове полотно майстрині, наповнене теплими, мʼякими кольорами. Виставка картин художниці пройшла в особливій атмосфері пушкінської епохи, у вузькому колі  друзів, знайомих, прихильників творчості художниці.     Картини Вероніки Чекалюк ніби доповнювали старовинну атмосферу музею. А особливого емоційного стану і  піднесеного настрою  додавала гра на  скрипці.  Що надихнуло художницю на написання картини? Чому нинішня виставка, яка вже не перша для Вероніки Чекалюк,  проходить саме в музеї Пушкіна? Що спонукало її,  журналіста, викладача, науковця, до творчості? 

Збіг обставин чи є в цьому щось символічне, але картина була написана  в день народження Олександра Пушкіна. Торік, 6 червня, згадує художниця,  працювала у   художній майстерні. Був  теплий літній день.  Сонячні промені лилися з вікна, заливаючи студію прозорим світлом. Легкий вітерець несміливо мандрував  кімнатою,  вдихаючи в неї   свіжі хвилі повітря.  Поруч з  мольбертом  і  букетом рожевих піонів  розмістилася вазочка з  соковитими темно – бордовими черешнями.   Художниця слухала аудіо віршів Пушкіна і міркувала, якою має бути її картина. Поезія великого поета надихнула її на творчість. Поступово на полотно лягали  нові кольори. Художниця переносила на картину свої емоції і настрій.  

Відео: 

Вероніка Василівна, занурючись  думками в події минулого року, згадувала : «Я була в художній майстерні у Будинку художника, слухала аудіо (вірші Пушкіна), дивилася на біле полотно, на черешні і думала, якою буде ця картина…. Відповідь прийшла сама: після чергового перечитування біографії Олександра Сергійовича з’явилася ця життєрадісна робота, де мрії і сподівання, віра у кохання і весну душ».  

Художниця  обрала  епіграфом для своєї картини рядки, які поет присвятив  у 1829 році  красуні Єлизавєті  Полторацькій:    

«Когда помилует нас Бог,

Когда не буду я повешен,

То буду я у ваших ног,

В тени украинских черешен».

У нинішньому році виповнилося 222 роки з дня народження  Олександра Пушкіна. 6 червня, в день народження генія, в музеї,  відбулися святкові заходи. Як завжди, звучали верші поета. Однією з родзинок заходу став майстер-клас з приготування улюбленої страви поета ботвіньї. Працівники музею відшукали старовинний рецепт і розкрили секрет приготування ботвіньї. Пригощали гостей також іншими стравами, які були популярні у XVIII столітті. 

Учасники гуртка “Юний журналіст” долучилися до конкурсу поезії для  школярів та студентів, оголошеному їхнім наставником.  Конкурс присвячено дню народження поета,  також Дню журналіста. Бажаючі надсилали свої твори на адресу гуртка «Юний журналіст». Молодь писала про О.С.Пушкіна, надсилала авторські вірші, створені під враженнями від  творчості  легендарного митця. Було обрано трьох переможців і запрошено на урочистий вечір до музею. Цього дня,  16 червня, музей ім.О.С.Пушкіна  гостинно прийняв шанувальників прекрасного.  Школярка Поліна Загной пише: «А чи знаєте Ви, що в країні моїй     Все настільки пригарне й квітуче!

І гаї, і луги, й солов’їні пісні!               Все настільки чудове й цілюще!

А чи знаєте Ви, що у слові однім Може міститись нас Мега-Сила!                    Це все рідна земля, вірна ненько моя, Славна, щира любов –  Україна!»… організатори вирішили не обирати переможців, а нагородили відзнаками усіх учасників конкурсу, бо поезія як і кохання не може оцінюватися балами, головний критерій щирість.

Окрема подяка дирекції музею та партнеру соціального мистецького проекту Геннадію  Таранюку, справжньому  ідейному натхненнику, пан  Таранюк часто виступає у музеї та театрі,  Генадій Петрович – педагог, культуролог, декламатор, координатор благодійних соціальних проектів, дослідник у сфері  соціальних, гуманітарних та медико-біологічних проблем, здоров’я населення, співзасновник та медіатор хоспісного руху в України.

Впродовж виставки гості ділилися своїми враженнями від творчості Чекалюк: “У картинах художниці – безліч емоцій, часто реальне переплітається з казковим. Творчість Вероніки Чекалюк – це відзеркалення стихій природи і шляхетних людських почуттів. Усіх митців надихає кохання і краса довкілля. Бачення світу додає картинам Вероніки рис поетичної вишуканості. Образи з літературних творів набувають у роботах художниці музичної казковості та чарівності”.

А сама Вероніка Чекалюк  так розповіла про свою творчість:

«Життя – це абстракція. Істинне щастя в гармонії з навколишнім світом, в любові, у відсутності суєти і в прагненні до своєї мрії. Кожна мить — безцінний дар, посланий нам Всесвітом. У моїх картинах зображено прояви природи: небо, вітер, вода і квіти… Дитинство моє проходило у бабусиному саду, черешень та квітів було багато, і всі вони розквітали у різний час. Так наш сад міняв своє вбрання і аромат: від черешень до персиків і яблук. Сад завжди був для мене джерелом емоцій та натхнення. Ягоди, трава, квіти після дощу схожі на коштовні прикраси, але живі й рухливі, їх хочеться називати божественно прекрасними і відтворювати на полотні, фантазувати»,

Відома дизайнер і автор міжнародного проекту «Аєропорт моди» Ірина Бейлі ділилася емоціями:

«Для мене геній А. С. Пушкина – це безкінченна глибина Космосу, яку він відтворив у словах…

Впевнена, він просто творив! Він не думав про те, як написати поему так, що протягом століть її возвеличували…

Він просто творив… Він насмілився емоції і почуття об’єднати у високий замок слів… щоб всі ми, пізнаючи його творчість, могли звільняти його задумки.. музику йогопоезії… і чути її голос…

Коли я споглядаю картини Вероніки Чекалюк, я бачу творця…. Адже, Вероніка, завдяки палітрі фарб переносить эфімерний світ емоцій – в реальність! Це дуже сміливо кинути виклик тому, до чого ми не можем доторкнуться… Але завдяки творчості Вероніки ми можемо це побачити і згадати геніального Пушкіна:

«Пора, красавица, проснись:

Открой сомкнуты негой взоры

Навстречу северной Авроры,

Звездою севера явись!»

Творчість Вероніки – це пробудження… це ранок.. це роса… це світанок…», – підсумувала сказане британсько-українська дизайнер-творець Ірина Бейлі.

До цієї вишуканої події приєднався OH-OH Wine – пригощали гостей елітними французькими безалкогольними винами  Les Domaines Pierre Chavin. «Творчість Вероніки – самобутня та оригінальна, сповнена любові та ніжності до рідного краю. Так, мабуть, і народжуються незвичайні речі, які притягують увагу та дарують відчуття спокою й радості», – зазначає керівництво OH-OH Wine.

День народження – це також частування.  Тому на заході можна було скуштувати вишукані органічні делікатеси — цукерки-пазли “Черешня”, створені руками майстрів кондитерського дому “VITMIX”, де головним інгредієнтом є ці смачні ягоди, символічні на вернісажі. Якщо всі цукерки скласти, то вийде зображення картини Вероніки Василівни Чекалюк, присвяченої творчості поета-драматурга О.С.Пушкіна. 

До нових зустрічей, слідкуйте за анонсами на сторінці гуртка 

https://nubip.edu.ua/node/24013

Тетяна Остапенко (фото Олена Лаврова).


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vtrendi/vtrendi.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252