Всеукраїнський модний онлайн журнал

Роман-есе «До співу птахів» написаний метамовою у 2021 році Олег Кришталь презентує в аудіоформаті, насамперед, для незрячих

Роман-есе «До співу птахів» написаний метамовою у 2021 році Олег Кришталь презентує в аудіоформаті, насамперед, для незрячих

“Професійні письменники мріють про світове визнання. Однак справжні геніальні праці часто зʼявляються з під пера тих, від кого не чекають. Можна все життя вчитися писати, але, якщо не маєш хисту, створити неймовірний сюжет не зможеш. Однак є люди, котрі живуть насиченим яскравим життям і в якийсь момент у них відкривається «вікно можливостей», і вони створюють витвір мистецтва. Якщо мудра людина зробила низку наукових відкриттів світового рівня, то що у мозку цього генія? Однозначно Г Е Н І А Л Ь Н І С Т Ь.

У 1980-85 р.р. Олег Кришталь виявив два фундаментально нових рецептори в нервових клітинах. Під його керівництвом здійснюються дослідження фізико-хімічних і фармакологічних властивостей механізмів іонної проникності, локалізованих на мембрані сенсорних нервових клітин із застосуванням низки нових методів.

Сьогодні ми розмовляємо з науковцем у контексті літературного мистецтва. Ми замовили книгу і, поки чекаємо англомовний фоіант, перед нами у кріслі її зірковий автор – Олег Кришталь – всесвітньовідомий нейрофізіолог, один з небагатьох наших сучасників, включених до списку провідних вчених та вчених сучасності», – розповідає координатор проекту Вероніка Чекалюк.

Крім своїх всесвітньо відомих наукових праць, Олег Кришталь написав дві художні книги: роман «Гомункулус» (нагороджений золотою медаллю «За найкращий роман 1995 року»). У 2000 році роман був надрукований у Франції під назвою «Moi et Mon Double» та роман-есе «До співу птахів», що захоплює дух поєднанням постмодерністської іронії, сповідальних уявлень, гумору, туги, радісних і сумних спогадів та жаги до життя, сенс якого ще належить знайти. Життя — це шлях пошуку самого себе. Книги справили колосальне враження на знайомих Олега Кришталя, зокрема, друзі відкрили дещо іншого відвертого філософа-футуролога.

Професор Оле Петерсен (Professor Ole Petersen, Commander of the Order of British Empire, Fellow of the Royal Society) світова величина й добрий друг автора, щойно прочитав «До співу пташок», надіслав листа: “Книга таки надійшла, і я читаю її з великим задоволенням. Ви – «мисляча людина», яких дуже мало! Деякі частини трохи кафкіянські, і я маю на увазі це як чудовий комплімент, оскільки Кафка для мене – найбільший літературний геній ХХ століття. Деякі глави просто шедеври, наприклад, “Я знаю, де ховається диявол; продовжую читати повільно, щоб нічого не пропустити.

“Спів птахів” – чудовий подарунок. Стільки оригінальних перспектив, теж дуже цікавих, але з такими глибокими думками та великою таємничістю. Час від часу я повертатимусь до багатьох із них, щоб освіжити своє мислення і спробувати глибше проникнути у те, що неможливо легко зрозуміти, але до якого ви все ж магічним шляхом відкрили інтригуючий шлях”.
В Україні в аудіо форматі книга з’явилася 2021 році українською мовою, записана голосом актора Кирила Булкіна на студії “Рутенія”. Раніше у 2012 році перший аудіо запис книги начитав Богдан Сильвестрович Ступка, ці записи доступні для усіх бажаючих безкоштовно https://www.youtube.com/channel/UCmTIGQA74FLheRya7uMRHCA

Роман-есе «До співу птахів» https://t.me/olegkrishtal
Першу спробу аудіо версії книги записали раніше із Богданом Сильвестровичем Ступкою 2012 році.
Книгу Олега Кришталя розміщено у мережі інтернет для безкоштовного скачування, а за бажанням пропонується здійснити пожертву на свій розсуд для першої української DAISY-бібліотеки / реквізити:
IBAN: UA203253650000000260020009251 в АТ «Кредобанк» МФО 325365
отримувач: Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка
інвалідів – УСІ» (скорочено ЛОО ВГО УСІ)
код ЄДРПОУ організації 35721378

На чолі із пані Оксаною Потимко над конвертацією літератури для незрячих працюють інваліди зору в різних куточках України. “Виготовлення літератури для студентів та учнів з глибокими вадами зору дозволить хоча б частково заповнити порожню нішу адаптованих для незрячих користувачів навчальних посібників та підручників. Ми вдячні Олегу Кришталю за розуміння ситуації і вітаємо з виходом такої мудрої аудіо книги, написаною метамовою”. – каже Оксана Потимко.

Координатор проекту В. Чекалюк розповідає: “Готується до друку паперовий україномовний фоліант, роман-есе «До співу птахів» дизайн буде такий самий як видав Amazon, https://www.amazon.com/Oleg-Krishtal/e/B08LVSQ82J?ref=dbs_a_mng_rwt_scns_share&fbclid=IwAR3cVPPMmB5jXET5eDfktsJY9h1yt43_Zik0SIhUvZOeLd9a0XEFWsI_8so#top
до речі, малюнок обкладинки створив Влад Кириченко талановитий художник-ілюстратор”. Художник каже, що після прочитання книги з’явилося бачення сюжету, залишилося лише зобразити те, що послав мозок, на папір, сигнал метамовою. Саме це зображення знайшло відлуння у баченні самого автора і вийшла бездоганна (з точки зору автора книги) палітурка. Цей дизайн наразі англійський та український варіанти, до друку та аудіо формату готується німецькою і іспанською мовами. Роман-есе “До співу птахів” продовжує мандрувати світом. Автор пропонує читачеві абсолютно несподіваний погляд на світ. Cлухайте!


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vtrendi/vtrendi.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252