Всеукраїнський модний онлайн журнал

У Києві сенсаційна подія: відбулася прем’єра двох фільмів з аудіодискрипцією для незрячих дітей і дорослих

У Києві сенсаційна подія: відбулася прем'єра двох фільмів з аудіодискрипцією для незрячих дітей і дорослих

Так у жовтні 2021 року команда львівських аудіодискрипторів презентуватиме у Києві відразу два повнометражні фільми з аудіодискрипцією для незрячих глядачів:

• МФ «Микита Кожумяка» – 10:30 год., Київська спеціальна школа №5 ім Я.Батюка
• ХФ «Теорія всього» – 18:30 год., Київське УВП УТОС№2

Обидві стрічки мають збережений відеоряд та додаткову аудіодоріжку з коментарем – спеціальним закадровим описом подій та героїв. Коментар (аудіодискрипція) дозволяє повністю незрячим людям «побачити» і зрозуміти, що відбувається на екрані. Аудіодискрипція також дозволяє незрячим глядачам отримати емоційну та естетичну насолоду, якщо коментар зроблений професійно з використанням літературної української мови, багатого синонімічного ряду та із застосуванням акторської майстерності диктора, який озвучує коментар.

В обох презентованих фільмах коментар суміщено з саундтреком стрічок

На презентаціях  присутні автори аудіодискрипції та засновники коментування аудіовізуальних творів в Україні:

1) Ярослав Нудик – артист акапельного гурту «Піккардійська терція», автор текстів аудіодискрипцій до обох фільмів, диктор, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка;

2) Оксана Потимко – керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій НУ «Львівська політехніка», автор української методики коментування, засновник аудіодискрипції в Україні, експерт і консультант з питань аудіодискрипції, доктор філософії, незряча. 

Діти й дорослі були розчулені фільмами й довго обговорювали свої враження! Чудова нагода долучитися до кіно.

МФ «Микита Кожумяка» адаптований у 2021 році за кошти від благодійного різдвяного концерту «Казка на білих лапах», учасниками якого стали ВФ «Піккардійська терція» та 10 незрячих дітей з різних куточків України.

Аудіодискрипцію до ХФ «Теорія всього» створено за благодійні кошти IT-компанії «ELEKS» у вересні 2021р.

Довідка:

В Україні аудіодискрипція розгорнулася з 2013р.: саме цього року вперше було адаптовано для незрячих дітей МФ «Сонячний коровай». Над його адаптацією працювали актриса Олександра Бонковська – автор аудіодискрипції та диктор; незряча науковець Оксана Потимко – експерт/консультант і координатор ініціативи; композитор і звукорежисер Юрій Саєнко.

Відтоді львівськими аудіодискрипторами не лише адаптовано для незрячих дітей і дорослих понад сотню фільмів, але й опубліковано методичний посібник з аудіодискрипції, введено посаду «аудіодискриптор» у Національний класифікатор професій 2015р., організовано 480 виїзних майстер-класів і науково-практичних семінарів з аудіодискрипції в усіх без вийнятку регіонах України для акторів і режисерів, кінокомпаній, театрів, музеїв, гідів, педагогів та ін. Підготовлено описи картин для кількох художніх музеїв України.

Започатковано сертифіковані курси з аудіодискрипції.  

https://www.facebook.com/100007235583920/posts/2947244242193400/?d=n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vtrendi/vtrendi.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252