Всеукраїнський модний онлайн журнал

Українські сучасні митці у проекті МоМА 2022

Українські сучасні митці у проекті МоМА 2022

Увесь цивілізований світ підтримує Україну, зокрема йдеться про проект центру культурного дозвілля в США – Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва (МоМА). У музеї сучасного мистецтва MoMA встановили галерею з роботами художників, народжених в Україні. Серед полотен є уривок вірша Сергія Жадана.

Галерею створили на знак солідарності до війни в Україні. Добірка робіт українців охоплює все минуле століття, успіхи та історія України у фактах, артефактах і у зображеннях. На одній із стін музею уривок вірша поета Сергія Жадана, уривок викарбувано українською та англійською мовами:

“Почнімо з найтяжчого – зі співу й гасіння вогню,
який підступає з ночі.
Почнімо із шепотіння імен,
виплітаймо разом цю лексику смерті.”

МоМА – це платформа митців і шанувальників вільного й креативного прояву життя, спочатку це був навчальний заклад. Зараз крім основної діяльності реалізується низка освітніх програм, проводять виставки, бібліотека, майстерня з реставрації та дослідницька лабораторія. Тут простір для навчання, експериментів творчості і пошуків себе.

Справді, музей покликаний дивувати і вражати відвідувачів – це концепція майже століття тому була викликом традиційному поняттю мистецтва.

Створити Нью-Йоркський музей сучасного мистецтва стало можливим завдяки меценатам (родини Рокфеллерів). У 1928 році музей займав кілька приміщень одного офісної споруди. Згодом МоМА отримує окрему будівлю (1939).

МоМА міжнародний центро культурної активності, де відбуваються перформанси світового масштабу, пов’язані з сучасним мистецтвом.

Підготувала Вікторія Колесник


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vtrendi/vtrendi.com.ua/www/wp-content/plugins/wp-mystat/lib/mystat.class.php on line 1252