Стиль життя

Вінок – оберіг для дівчини і її коханого

By  | 

Тема зустрічі із іміджмейкером Веронікою Чекалюк: імідж сучасної українки, чи носити етнічні прикраси, зокрема, віночки…. «Український вінок як і вишиванка давно є незмінним культурним символом українців у світі, зростання популярності вінка – диктують медіа и тиражуючи фешен покази і флеш-моби знаменитостей у підтримку України. З точки зору сучасного користування віночків, то я вважаю, що маємо максимально дотримуватися історичних традицій і щоб не виглядати кумедними – класичні віночки можуть носити лише молоді дівчата, неодружені. А красуні, які старші і мають шлюб – вони повинні дотримуватись правил етикету, не «молодитися», щоб не виглядати комедійно одружені все ж можуть використовувати елементи віночків, але не повноцінні вінки. За українською традицією одружена жінка «покрита» – носить хустку, неодружена дівчина – віночок. Для будь-якого хлопця – це сигнал, що з дівчиною можна фліртувати, зав’язувати стосунки. Якщо вона покрита хусткою – це означає, що вона віддана якомусь одному чоловіку й не налаштована на крокетування.

Є етикетна норма, якщо людина поважає традиції то вона не буде носити класичний вінок. Але якщо їй хочеться прикрасити себе квітами, то вона може носити елементи вінка, як заколки. З історії відомо, що коханому, котрий їхав у похід, дівчина разом із поцілунком і молитвою за долю, давала з голови власний Вінок-оберіг», – розповідає пані Вероніка.

– Якщо дівчина не одружилась, але за плечима є роки, в народі кажуть – стара діва. Що їй можна в такому разі носити?

– «Стара діва» якщо налаштована на пошук партнера, має дати йому знак, тобто тут доречно прикрасити зачіску закладкою з квіточкою «а-ля вінок», нині модні класичні зачіски де у волосся вплетено стрічки чи маленькі квіточки… Красу варто вміру підкреслювати, прийнятний компромісний варіант: Можна поєднати хустку з квітами. Вінки поділяють на тематичні: весільні, купальські, різдвяні, тощо… від тематики свята – залежить виклад вінка, його значення, Мова квітів і кольорів.

Що означають квіточки на віночках? Зокрема мак.

Він має кілька трактувань. Мак може бути як захист він нечистих сил, якщо ми беремо самі маківки «головки із крупинками». Квітка маку – це сум. В сучасних вінках використовують дрібненькі маківки у віночку, вони можуть бути для дівчаток та вважаються оберегом. Квіти маків мають інше значення. Так само барвінок. В українських піснях дається відповідь майже на кожну квітку, тому що українська культура дуже багата. Наш фольклор він на стільки яскраво пояснює нашу культуру і традиції. Хоча на сьогодні з’явились й екзотичні квіти. В умовах коли нам відкриті поставки з різних країн різні квіти, що сучасні дизайнери і фольклористи використовують ті квіти, яких раніше не було. Тому придумують свої трактування.

Особлива українська традиційна рослина. Улюблена квітка дитинства – символ любові до землі, народу, до рідного дому, університету. Мальва – оберіг, духовне коріння людини, вірність етнічній спадщині предків. Народні повір’я свідчать, що мальви охороняють мешканців оселі – ці квіти прикрашають голову красуню у вінках. Традиції у побуті щодня – це збереження ідентичності на століття, – наголошує науковець-іміджмейкер Вероніка Чекалюк.

– Розкажіть про символіку квітів?

– Нареченій у вінок квіти завжди докладали сезоні, які були по географічному місцю. Квіти мають своє трактування і мову, варто врахувати не лише кольорову гамму прикрас, а й значення й створити власне комбінування, – світ стрімко розвивається тому будь яка колаборація прийнятна у віночках . Еклектика у тренді- комбінування (старовини) з тим, що зараз є, у минулому бабусі готували скриню нареченої з народження де кожен елемент вбрання і прикрас був чітко продуманий, а сучасна емансипована дівчина сама обирає свій віночок. Якщо зараз сезон осені, вона може взяти свіжу горобину чи калину і прикрасити своє волосся. Це буде красиво виглядати. А влітку, вона може взяти сезоні квіти, які є – ромашку, барвінок, руту. Це залежить від смаку і від ситуації дівчини – куди і з ким вона йде, якого значення подія. Це також дуже важливо. Врахуйте, що диві квіти можуть викликати алергію…. створення віночка – це дуже делікатний процес. Колись Плетучи віночки, дівчата співали пісні-замовляння на щастя: «Заплету віночок, заплету собі долю, зустріну милого й заплетемо шовковий на щастя, на долю, на милого силу й вроду!»…

– Стрічки на вінках у дівчини про що говорили?

– Від статку дівчини залежало на скільки вона красиво виглядає. Чим більше в неї шовкових стрічок, коралів, скільки рядків намиста – це показник статків. Якщо зараз деякі люди вдягаються в дорогі модні бреди і це їх показник статусу, а раніше цими маркерами-брендами було оздоблення дівчини- саме кількість і якість святкового одягу. І стрічки, коралі, якість матеріалу, мереживо, вишивка, оксамит. У Тараса Шевченка є картина Катерина, дівчина зображена бідна, але вишукана й стильна, вона прекрасно виглядає у своєму скромному вбранні, це одна із найгеніальніших картин. Але зверніть увагу – у Катерини у волоссі лише одна стрічка і це красиво, час диктує моду на поняття краси, нині домінує мінімалізм – Це виглядає стильно і сучасно, але у минулому, як на картині Тараса Григоровича, дівчина своїм скоромним елегантним мінімалістичним вбранням демонструє те, що вона незаможна. …Вероніка Василівна показує вишукану ляльку – робота рук талановитої української майстрині Майї Сидорович, – це ексклюзивна річ, весняний подарунок створений за моїм виглядом, навіть вишиванока така як у мене і віночок, – показує Вероніка Василівна елегантну іграшку. Носіть етнічні прикраси і пишайтеся своєю батьківщиною, – підсумовує сказане іміджмейкер.

З Веронікою Василівною (керівник гуртка «Юний журналіст») спілкувалася Юлія Капшученко.

Вінок - оберіг для дівчини і її коханого

Вінок - оберіг для дівчини і її коханого

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *